Strung universal CU580MRD11KW2000
Date tehnice
Producator ZMM Sliven, Bulgaria.
Proiectare si fabricatie 100% conform norme CE.
Specificatie tehnica standard, strung universal turatie variabila CU580MRD11KW2000:
(conform fisa tehnica producator)
Inaltimea de la ghidaje batiu la varfuri 290 mm
Diametrul peste ghidaje batiu 580 mm
Diametrul peste sania transv, la vf. cutitului 380 mm
Diametrul in locas punte 780 mm
Latimea peste ghidaje batiu 400 mm
Distanta intre varfuri 2000 mm
Capul arborelui principal conf. DIN 55027 8
Alezaj arbore principal 72 mm
Con alezaj arbore 80 mm
Trepte ax principal Variator de frecventa (2 game)
Turatii arbore principal 25 - 100; 100 – 400; 500 – 2000  rot/min
Putere motor principal 11 kW
Numar de avansuri 120
Gama de avansuri longitudinal 0,04 – 12 mm/rot
Gama de avansuri transversal 0,02 – 6  mm/rot
Numar de filete 64 de fiecare fel
Gama de filete metric 0,5 – 120  mm
Gama de filete Inch  60 – ¼ Tpi
Gama de filete Module  0,125 – 30  Module
Gama de filete DP  240 – 1 DP
Cursa sanie transversala 315 mm
Cursa sanie superioara, portcutit 130 mm
Diametru pinola papusa mobila 90 mm
Conicitatea pinolei No.5 Morse
Cursa pinola 230 mm
Greutate strung standard, fara optionale 3190 kg
Greutatea maximă a piesei (la limitele inferioare ale vitezei axului):
Greutate piesa în universal la maxim 250 mm in fata 150 kg