Strung pentru metal cu invertor T070/400VI3A
Date tehnice Invertor cu reglarea vitezei mandrinei: (2) 50 ÷ 1000 / 50 ÷ 2000 rpm
Diametrul max. peste ghidaje batiu: 400 mm
Distanta intre varfuri: 1000 mm
Inaltimea la varfuri: 200 mm
Diametrul max. peste sania transversala: 258 mm
Diametrul max. fara batiul demontabil: 550 mm
Alezajul arborelui principal: 55 mm
Prindere universal Camlock: D1-5
Con ax: MT 6
Con pinola: MT4
Filet metric: 0,8 ÷ 14 mm
Filet inch: 2 ÷ 28 TPI
Gama de avansuri longitudinale: 0,06 ÷ 2,78 mm/rev
Gama de avansuri transversale: 0,01 ÷ 0,72 mm/rev
Putere motor electric: 2,2 kW
Tensiune: 400V
Greutate neta: 700 kg
Dimensiuni (L x l x h): 1930 x 760 x 1600h mm
Greutate: 800kg
Dotare standard:
Afisaj digital de cote pe 3 axe
Universal autocentrat cu 3+3 bacuri Ø 200 mm
Universalul cu 4 bacuri independente Ø 200 mm
Bucsa reductie MT 6/4
Flansa Ø 320 mm