Strung pentru metal T998/230V
                            Strung pentru metal T998/230V
Date tehnice
Diametru max. peste ghidaje batiu 320 mm
Distanta maxima intre varfuri 1000 mm
Trecere prin ax 51 mm
Diametrul de strunjire peste batiu demontabil 470 mm
Diametrul de stunjire peste suport 160 mm
Con ax MT5
Gama de turatii 70 ÷ 2000 rot/min (8 tr.)
Filete metrice 0,4 ÷ 7 mm
Filete toli 4 ÷ 56 TPI
Avans longitudinal 0,052 ÷ 1.392 mm/rev
Avans transversal 0,009 ÷ 0.253 mm/rev
Con pinola MT3
Motor electric 1.8kW 50 Hz 230V
Greutatea 630 kg
Dotare standart:
Universal cu 3 bacuri, diametru 200 mm
Universal excentric cu 4 bacuri, diametru 200 mm