Strung pentru metal SPA-500P/400
Date tehnice Diametrul max. peste ghidaje batiu 200 mm
Distanta intre varfuri 500 mm
Alezaj arbore principal 20 mm
Diametrul max. peste sania transversala 115 mm
Con alezaj arbore Mk III
Conicitatea pinolei Mk II
Cursa pinola 45 mm
Turatie ax principal 140-1710 rot/min
Numar trepte ax principal 6
Filet metric 0.4 ÷ 3 mm/rot ( 11 tr.)
Avans automat 0,05 – 0,2 mm/rot
Numar trepte avans automat 4
Cursa sanie longitudinala 500 mm
Cursa sanie transversala 120 mm
Cursa sanie portcutit 70 mm
Diviziune vernier longitudinala 0,04 mm
Diviziune vernier transversala 0,04 mm
Diviziune vernier sanie portcutit 0,5 mm
Diviziune vernier pinola 0,05 mm
Putere motor electric 0,37 kW
Tensiune 400 V, 50 Hz
Dimensiuni (L x l x h) 1160 x 560 x 420 mm
Greutate 130 kg
Dotare standard:
Cutie de viteze, cu baie de ulei
Universal cu 3 bacuri, Ø 100 mm