Strung pentru metal T940/230VI
                            Strung pentru metal T940/230VI
Date tehnice Diametrul max. peste ghidaje batiu 320 mm
Distanta intre varfuri 940 mm
Inaltimea la varfuri 160 mm
Diametrul max. fara batiul demontabi 460 mm
Diametrul max. peste sania transversala 180 mm
Alezajul arborelui principal 38 mm
Prindere universal Camlock D1-4
Con ax MT 5
Con pinola MT 3
Turatii ax principal 70 ÷ 1700 rpm (continuu variabil)
Filet metric 0,4 ÷ 7 mm
Filet inch 4 ÷ 60 TPI
Gama de avansuri longitudinale 0,053 ÷ 1,291 mm/rev
Gama de avansuri transversale 0,011 ÷ 0,276 mm/rev
Putere motor electric 1,5 kW (cu invertor)
Tensiune 230V, 50Hz
Dimensiuni (L x l x h) 650 x 1570 x 1300 mm
Greutate 465 kg
Dotare standard:
Universal autocentrat cu 3+3 bacuri Ø 160 mm
Universalul cu 4 bacuri independente reversibile Ø 200 mm
Lineta fixa CM/MT 5
Lineta fixa CM/MT 3
Lineta mobila CM/MT 3
Bucsa reductie CM/MT 5/3
Flansa Ø 240 mm
Flansa Ø 200 mm