Strung universal CU6303000
                            Strung universal CU6303000
Date tehnice
Strung universal CU630, proiectare si executie 100% CE, conform DIN 8606 (strunguri de precizie normala, diametrul de rotatie pana la Ø 800mm). Producator ZMM Sliven, Bulgaria.
Domenii de utilizare:
Sunt recomandate in productia pieselor de serie mijlocie - mare, in ateliere de intretinere si reparatii. Motor 11 kw, 1250 rot/min, cate 64 filete din fiecare tip. Alezaj arbore principal Ø 103 mm. Diametrul la varful cutitului Ø430 mm, pe toata lungimea dintre varfuri. Diametrul peste ghidaje batiu Ø 630 mm.
Capacitati strunjireCU6303000Arbore principalCutia de vitezeAvansuriFilete CarucioarePapusa mobila
Inaltimea de la ghidaje batiu la varfuri mm 315
Diametrul peste ghidaje batiu mm 630
Diametrul peste sania transv, la vf. cutitului mm 430
Diametrul in locas punte- numai pt. DBC 1000 mm mm 830
Latimea peste ghidaje batiu mm 400
Distanta intre varfuri mm 3000
Capul arborelui principal conf. DIN 55027 No 11
Alezaj arbore principal mm 103
Con alezaj arbore Morse 120
Trepte ax principal tr. 21
Turatii arbore principal rot/min 12,5 - 1250
Putere motor principal kw 11
Numar de avansuri   120
Gama de avansuri longitudinal mm/rev 0,04 – 12
Gama de avansuri transversal mm/rev 0,02 – 6
Numar de filete   64 de fiecare fel
Gama de filete metric mm  0,5 – 120
Gama de filete Inch  Tpi 60 – ¼
Gama de filete Module  Module   0,125 – 30
Gama de filete DP  DP 240 – 1
Cursa sanie transversala mm 315
Cursa sanie superioara, portcutit mm 130
Diametru pinola papusa mobila mm 90
Conicitatea pinolei Morse No.5
Cursa pinola mm 230
Greutate strung standard, fara optionale kg 3590
Dimensiuni gabarit strung Lxlxh, standard, fara optionale mm 4600 x 1250 x 1400
Greutati maxime piese pe strung:
Greutate piesa în universal 170 kg
Greutate piesa între universal şi vârful papuşii mobile
800 kg
Greutate piesa între universal lineta mobilă şi vârful papuşă mobilă
1500 kg
Greutate piesa între universal şi lineta fixă
1200 kg
Greutate piesa între universal, lineta fixă, lineta mobilă şi vârful papuşă mobila
Greutate piesa între universal, linetafixa şi vârful papuşa mobilă
Greutate piesa între vârfuri
600 kg
Dotare strung standard:
• Panou de comandă • Sistem de răcire • Lampă de iluminat local • Dispozitiv de avans rapid pe 2 axe • Flanşă pentru universal Ø 315 mm, DIN 6350 • Aparatoare spate • Aparatoare universal • Aparatoare portcuţit • Curele V=4 buc • Set roti dinţate de schimb • Şuruburi reglare orizontalitate • Vârf fix de fixare • Dorn de adaptare • Suport portcuţit – 4 poziţii • Limitator cursă longitudinală • Manetă fixare rapidă păpuşă mobila • Set scule • Palet şi ambalaj - folie • Manual de utilizare
Dotari optionale strung:
O gama foarte larga de dotari optionale mecanice, din produtia ZMM sau Bison Polonia.
Construite în trei linii principale:
- universale de super precizie, cu reglare, corp din Oțel turnat.
Toate componentele importante pentru transmiterea forței de rotatie au un design modern și compact.
• Afisaj cote 2-3 axe, Newall-England DP 700
• Ghidaj-pat demontabil
• Universal cu 3 bacuri Ø315 mm, typ 3204/DIN 6350, Bison-Poland
• Flanşă cu 4 bacuri independente tip 4334, direct fitting DIN55027 Bison-Poland
• Flanşă cu 4 bacuri independente tip 4334-630-11, direct fitting DIN55027 Bison-Poland
• Flanşă cu 4 bacuri independente, direct fitting to Cam-lock spindle nose, ZMM Sliven
• Flanşă fără bacuri Ø600 mm direct fitting DIN 55027 si Cam-lock spindle nose, ZMM Sliven
• Linetă mobilă Ø15- Ø200 mm
• Set role linete
• Linetă fixă, dimensiuni mici Ø15- Ø200 mm
• Set role linete
• Linetă fixă, dimensiuni mari Ø180- Ø340 mm
• Dispozitiv strunjire inclinată ± 10⁰ x 400mm
• Limitator deplasare longitudinală
• Cititor filete
• Flanşă de antrenare 300/N8 mm/con morse
• Set bride flanşă de antrenare 20;30;40;50;60;80;100 mm