Strung pentru metal T999/230V
                            Strung pentru metal T999/230V
Date tehnice Diametrul max. peste ghidaje batiu 320 mm
Distanta intre varfuri 1000 mm
Inaltimea la varfuri 160 mm
Diametrul max. peste sania transversala 198 mm
Diametrul max. fara batiul demontabil 470 mm
Alezajul arborelui principal 38 mm
Prindere universal CamlockCamlock D1-4
Con ax MT5
Con pinola MT3
Turatii ax principal 70 ÷ 2000 rpm
Numar trepte ax principal 8
Filet metric 0,4 ÷ 7 mm
Filet inch 4 ÷ 56 TPI
Gama de avansuri longitudinale 0,052 ÷ 1,392 mm/rev
Gama de avansuri transversale 0,009 ÷ 0,253 mm/rev
Putere motor electric 1.8 kW
Tensiune 230 V
Dimensiuni (L x l x h) 1980 x 750 x 1450 mm
Greutate 615 kg
Dotare standard:
Universal autocentrat cu 3+3 bacuri Ø 160 mm
Universalul cu 4 bacuri independente reversibile Ø 200 mm
Bucsa reductie MT 5/3
Flansa Ø 250 mm