Strung universal CU500M4000
                            Strung universal CU500M4000
Date tehnice
Video ZMM https://youtu.be/kIpMTAddT70
Video strung universal CU 500 M x 4000 ZMM SLIVEN r.b 2007 NÓWKA WWW.MASZPOL.PL
Producator ZMM Sliven, Bulgaria.
Proiectare si fabricatie 100% conform norme CE.
Specificatie tehnica standard, strung universal CU500M:
(conform fisa tehnica producator)
Capacitati strunjireCU500M4000Arbore principalCutia de vitezeAvansuriFilete CarucioarePapusa mobila
Inaltimea de la ghidaje batiu la varfuri mm 250
Diametrul peste ghidaje batiu mm 500
Diametrul peste sania transv, la vf. cutitului mm 300
Diametrul in locas punte- numai pt. DBC 1000 mm mm 700
Latimea peste ghidaje batiu mm 400
Distanta intre varfuri mm 4000
Capul arborelui principal conf. DIN 55027 No 8
Alezaj arbore principal mm 72
Con alezaj arbore Metric 80
Trepte ax principal tr. 21
Turatii arbore principal rot/min 20 – 2000
Putere motor principal kw 7,5 ( 11 )
Numar de avansuri   120
Gama de avansuri longitudinal mm/rot 0,04 – 12
Gama de avansuri transversal mm/rot 0,02 – 6
Numar de filete   64 de fiecare fel
Gama de filete metric mm 0,5 – 120
Gama de filete Inch  Tpi 60 – ¼
Gama de filete Module  Module 0,125 – 30
Gama de filete DP  DP 240 – 1
Cursa sanie transversala mm 315
Cursa sanie superioara, portcutit mm 130
Diametru pinola papusa mobila mm 90
Conicitatea pinolei Morse No.5
Cursa pinola mm 230
Greutate strung standard, fara optionale Kg 3830
Dimensiuni gabarit strung Lxlxh, standard, fara optionale mm 5900x1100x1750
Greutati maxime piese pe strung:
Greutate piesa în universal 150 kg
Greutate piesa între universal şi vârful papuşii mobile
600 kg
Greutate piesa între universal lineta mobilă şi vârful papuşă mobilă
1000 kg
Greutate piesa între universal şi lineta fixă
800 kg
Greutate piesa între universal, lineta fixă, lineta mobilă şi vârful papuşă mobila
1500 kg
Greutate piesa între universal, linetafixa şi vârful papuşa mobilă
Greutate piesa între vârfuri
400 kg
Dotare strung standard:
• Panou de comandă • Sistem de răcire • Lampă de iluminat local • Dispozitiv de avans rapid pe 2 axe • Flanşă pentru universal Ø250 mm • Aparatoare spate • Aparatoare universal • Aparatoare portcuţit • Curele V=4 buc • Set roti dinţate de schimb • Şuruburi reglare orizontalitate • Vârf fix de fixare • Dorn de adaptare • Suport portcuţit – 4 poziţii • Limitator cursă longitudinală • Manetă fixare rapidă păpuşă mobila • Set scule • Palet şi ambalaj - folie • Manual de utilizare
Dotari optionale strung:
O gama foarte larga de dotari optionale mecanice, din produtia ZMM sau Bison Polonia.
• Afisaj cote 3 axe, Newall-England DP 700
• Ghidaj-pat demontabil
• Universal cu 3 bacuri Ø250 mm, typ 3204/DIN 6350,Bison-Poland
• Flanşă cu 4 bacuri independente Ø500 mm, tip 4334, DIN55027 Bison-Poland
• Flanşă cu 4 bacuri independente Ø500 mm, ZMM Sliven
• Flanşă fără bacuri Ø480 mm
• Linetă mobilă Ø15-200 mm
• Linetă fixă, dimensiuni mici 15-160 mm
• Linetă fixă,dimensiuni mari 140-280 mm
. Set role linete
• Dispozitiv strunjire inclinată ± 10⁰ x 400mm
• Limitator deplasare longitudinală
• Cititor filete
• Flanşă de antrenare 300/N8 mm/con morse
• Set bride flanşă de antrenare 20;30;40;50;60;80;100 mm