Strung universal greu CU1410RD8000
Date tehnice
Distanta intre varfuri 8000 mm
Capacitati
Inaltimea la varfuri 705 mm
Diametrul max. peste ghidaje batiu 1410 mm
Diametrul max. peste sania transversala 1000 mm
Diametrul max. in locas punte 800 mm
Arbore principal
Capul arborelui principa conf. DIN55027 A15
Alezajul arborelui principal Ø 205 mm
Numar de avansuri 160
Gama de avansuri longitudinale 0,032 - 38,9 mm/rot
Gama de avansuri transversale 0,016 - 19,45 mm/rot
Longitudinal rapid traverse 3800 mm/min
Transversal rapid traverse 1900 mm/min
Filete
Number de filete 80
Gama de filete metric 0,5 - 480 mm
Deplasari sanii si portcutit
Cursa sanie transversala 720 mm
Cursa sanie portcutit 300 mm
Papusa mobila, motorizata
Diametrul pinolei papusii mobile 200 mm
Cursa pinola 300 mm
Motoare
Motor principal 45 kW
Motor rapid carucior 2,2 kW
• Dispozitiv de avans rapid pe 2 axe
• Flansa pentru universal 1000 mm
• Curele V=8 buc (tip B/17 DIN2215)
• Flansa spate universal DIN 6350, Ø630 mm