Strung paralel de atelier SPB-750/230
Putere motor electric 750 W
Distanta dintre varfuri 750 mm
Diametru strunjire peste suport 125 mm
Cursa ax principal 26 mm
Conul axului principal Mk III
Conul pinolei Mk II
Viteza ax principal 50-1250 rot/min (treapta1)
100-2500 rot/min( treapta2)
Cututie de viteza cu 2 trepte
Filete metrice 0,4-3,5 mm (18 tr.)
Filet inch 8-56 suspe / 1 " (21 tr.)
Cursa sanie portcutit 65 mm
Cursa sanie transversala 115 mm
Cursa ax reglabil
Deplasare laterala reglabila
Cutie de viteza cu baie de ulei.
Greutate 175 kg
Dimensiuni (L x L x H) 1360 x 560 x 560 mm
Dotare standart:
Universal cu 3 bacuri de125 mm, set de roți dințate, un set de chei, curea