Strung universal C400TS750
                            Strung universal C400TS750
Date tehnice
Distanta intre varfuri 750 mm
Trepte ax principal Variator de frecventa
Turatii ax principal 18-98,48-265,144-790,385-2120 rpm
Dimensiuni masina 2500 x 1100 x 1600 mm
Greutate 1480 kg
Capacitati
Inaltimea la varfuri 200 mm
Diametrul max. peste ghidaje batiu Ø 400 mm
Diametrul max. peste sania transversala Ø 235 mm
Diametrul max. in locas punte Ø 550 mm
Latime ghidaje batiu 320 mm
Arbore principal
Capul arborelui principal conf. DIN 55027: Nr.6
Alezajul arborelui principal Ø 52 mm
Conul alezajului Morse 6
Putere motor electric 4 kW
Avansuri
Numar avansuri 40
Gama de avansuri longitudinale 0,015-0,6 mm/rev
Gama de avansuri transversale 0,0075-0,3 mm/rev
Filete
Numar filete 80
Gama de filete metric (48 var.) 0,25-7,5 mm
Gama de filete inch (53 var.) 120-4 tpi
Gama de filete Module (19 var.) 0,625-1,875 Module
Gama de filete DP (19 var.) 480-16 DP
Deplasari sanii si portcutit
Cursa saniei transversale 235 mm
Cursa saniei superioare 110 mm
Papusa mobila
Diametrul pinolei papusii mobile 50 mm
Conicitatea pinolei Morse Nr. 4
Cursa pinola 100 mm
Greutate piesa
Greutatea piesei in universal 100 kg
Greutatea piesei intre universal si luneta fixa 400 kg
Greutatea piesei intre universal si papusa fixa; luneta fixa si luneta mobila 600 kg
Greutatea piesei intre varfuri 200 kg
Precizie geometrie strung
Coplaneitate ghidaje 0,04 mm/1000 mm
Rectilinitatea depl. sanie long.intre varfuri 0,015 mm/500mm
Bataie radiala alezaj conic 0,01mm
Bataia frontala a axului principal 0,015 mm
Coaxialitatea papusilor 0,04 mm
Paralelism sanie port-cutit cu axul principal 0,015/300 mm
Precizie piesa de proba
Circularitate piesa 0,01 mm
Cilindricitate piesa 0,02 mm
Planeitatea supraf.prelucrate frontal 0,02 mm/300 mm (numai concav)
Precizia pasului filetului 0,04 mm/300 mm-toleranta max.0,05 mm
Dotare standard:
Panou de comanda
Sistem de racire
Lampa de iluminat local
Dispozitiv de avans rapid pe 2 axe
Flansa pentru universal Ø 250 mm