Strung universal CU8004000
Distanta intre varfuri 4000 mm
Trepte ax principal 24 trepte
Turatii ax principal 6.3-1250 rpm
Dimensiuni masina 6900 x 2250 x 2000 mm
Greutate 9100 kg
Capacitati
Inaltimea la varfuri 400 mm
Diametrul max. peste ghidaje batiu 890 mm
Diametrul max. peste sania transversala 490 mm
Diametrul max. in locas punte 1050 mm
Lungime de prelucrare in locas punte 220 mm
Latime peste ghidaje batiu 700 mm
Arbore principal
Capul arborelui principal conf.BDS 5942-72/DIN55027 A11
Alezajul arborelui principal Ø 103 mm
Diametrul rulmentului frontal Ø 160 mm
Numarul treptelor de turatii
Avansuri
Numar de avansuri 160 rpm
Gama de avansuri longitudinale 0,032 - 38,9 rpm
Gama de avansuri transversale 0,016 - 19,45 rpm
Carucior, deplasare rapida
Avans rapid longitudinal 3600 rpm
Avans rapid transversal 2150 rpm
Filete
Number de filete 80 rpm
Gama de filete metric 0,5 - 480 mm
Gama de filete inch 60 - 1/16 Tpi
Gama de filete Module 0,125 - 120 Module
Gama de filete DP 240 - 1/4 DP
Deplasari sanii si portcutit
Cursa sanie transversala 525 mm
Cursa sanie portcutit 270 mm
Port cutit 360°(4x90°)-40x40 mm
Papusa mobila, motorizata
Diametrul pinolei papusii mobile 125 mm
Cursa pinola 260 mm
Conicitatea pinolei Morse No.6
Greutate piesa
In universal 900 kg
In universal si varful rotativ 5000 kg
In universal, lineta fixa si varful rotativ 7000 kg
In univ, lineta mobila, lineta fixa si varful rotativ 8000 kg
Intre varfuri 4000 kg
Motoare
Motor principal 22(30)/30 kW
Motor rapid carucior 0,55 kW
Nivel maxim de zgomot, conf. DIN 45635 83 dB(A)
Geometrie si precizie strung: Conform DIN 8607
Dotare standard
• Panou de comanda
• Sistem de racire
• Lampa de iluminat local
• Dispozitiv de avans rapid pe 2 axe
• Flansa spate pt. universal DIN 6350-Ø 500 mm