Strung pentru metal T940/230V
Distanta intre varfuri 940 mm
Inaltimea la varfuri 150 mm
Diametrul max. peste sania transversala 173 mm
Diametrul max. fara batiul demontabil 480 mm
Alezajul arborelui principal 38 mm
Con ax MT 5
Con pinola MT 3
Turatii ax principal 64 ÷ 1500 rpm
Numar trepte ax principal 9
Filet metric 0,5 ÷ 3,5 mm
Filet inch 7,5 ÷ 48 TPI
Gama de avansuri longitudinale 0,051 ÷ 0,303 mm/rev
Gama de avansuri transversale 0,051 ÷ 0,303 mm/rev
Putere motor electric 1.5 kW
Tensiune 230 V
Dimensiuni (L x l x h) 600 x 1600 x 1270 mm
Greutate 465 kg
Dotare standard:
Universal autocentrat cu 3+3 bacuri Ø 160 mm
Universalul cu 4 bacuri independente reversibile Ø 200 mm
Lineta fixa CM/MT 5
Lineta fixa CM/MT 3
Lineta mobila CM/MT 3
Bucsa reductie CM/MT 5/3
Flansa Ø 240 mm
Flansa Ø 200 mm