Strung paralel de atelier SPA-500P/230
Date tehnice Diametru max. peste ghidaje batiu 200 mm
Distanta intre varfuri 370 mm
Alezaj arbore principal 20 mm
Diametru maxim peste sania transversala 115 mm
Con alezaj arbore Mk III
Conicitatea pinolei Mk II
Turatii ax principal (infinat variabil) 140 - 1700 rot/min
Filet metric 0,4÷3 mm (10 tr.)
Cursa sanie portcutit 70 mm
Cursa sanie transversala 120mm
Cursa sanie longitudinala 500 mm
Diviziune vernier sanie transversala 0,04 mm
Diviziune vernier sanie longitudinala 0,04 mm
Tensiune 230 V 50 Hz
Putere motor electric 0,375 kW
Dimensiuni (L x l x h) 1160 × 560 × 420 mm