Strung universal cu control turatie variabil C11MTS2000 11 kW
Date tehnice
Strung univ. control turatie var. C11MTS standard, 11 kw.
Control turatie arbore principal, variabila continuu.
C11MTS, PIF- 2015 la Mecanicacd  Zalau, matriterie (http://www.mecanicacd.ro/dotari.html ):
Strung universal C11MTS, proiectare si executie 100% CE, conform DIN 8606.
Producator ZMM Sliven, Bulgaria.
Filete: metric, Tpi, Module, DP, cate 80 de fiecare tip.
Zona de lucru strung:
Specificatie tehnica standard (fara optionale) strung universal C11MTS:
(conform fisa tehnica producator)
Capacitati strunjire
C11MTS2000
Arbore principal
Cutia de viteze
Avansuri
Filete
Carucioare
Papusa mobila
Inaltimea de la ghidaje batiu la varfuri
mm
300
Diametrul peste ghidaje batiu
mm
600
Diametrul peste sania transv, la vf. cutitului
400
Diametrul in locas punte- numai pt. DBC 1000 mm
800
Latimea peste ghidaje batiu
400
Distanta intre varfuri
2000
Capul arborelui principal conf. DIN 55027
No
8
Alezaj arbore principal
80
Con alezaj arbore
Morse
90
Trepte ax principal
tr.
Variator de frecventa (3 game)
Turatii arbore principal
rot/min
8 - 62; 62 - 500; 250 - 2000
Putere motor principal
kw
11
Numar de avansuri
160
Gama de avansuri longitudinal
mm/rev
Gama de avansuri transversal
mm/rev
Numar de filete
80 de fiecare fel
Gama de filete metric
Gama de filete Inch
Tpi
120 – ¼
Gama de filete Module
Module
Gama de filete DP
DP
Cursa sanie transversala
315
Cursa sanie superioara, portcutit
130
Diametru pinola papusa mobila
90
Conicitatea pinolei
Morse
No.5
Cursa pinola
230
Greutate strung standard, fara optionale
kg
Dimensiuni gabarit strung Lxlxh standard, fara optionale
3900 x 1100 x 1800
Nivel max. de zgomot, conf. DIN 4563 85 dB(A)
Geometrie si precizie strung Conform DIN 8606
Greutati maxime piese pe strung C11MTS, cu optionale:
Greutate piesa în universal
150 kg
Greutate piesa între universal şi vârful papuşii mobile
600 kg
Greutate piesa între universal lineta mobilă şi vârful papuşă mobilă
 1000 kg
Greutate piesa între universal şi lineta fixă
800 kg
Greutate piesa între universal, lineta fixă, lineta mobilă şi vârful papuşă mobila
1500 kg
Greutate piesa între universal, linetafixa şi vârful papuşa mobilă
Greutate piesa între vârfuri
400 kg
Dotare strung C11MTS, standard:
• Motor principal 11kw sau 15kw, preţ diferit • Controlul turatiei variabile cu  Altivar Variable Speed Controller,Telemecanique  • Panou de comandă • Sistem de răcire • Lampă de iluminat local • Dispozitiv de avans rapid pe 2 axe • Flanşă spate universal DIN 6350 Ø 250 mm • Aparatoare spate • Aparatoare universal • Aparatoare portcuţit • Curele V=4buc • Set roti dinţate de schimb • Şuruburi reglare orizontalitate • Vârf fix • Dorn de adaptare • Suport portcuţit 4 poziţii • Limitator cursă longitudinală • Manetă fixare rapidă păpuşă mobila • Set scule • Palet şi ambalaj - folie • Manual de utilizare
Dotari optionale strung C11MTS:
O gama foarte larga de dotari optionale mecanice, din produtia ZMM sau Bison Polonia.
• Afisaj cote 3 axe, Newall-England DP 700
• Ghidaj-pat demontabil
• Universal cu 3 bacuri Ø250 mm, typ 3204/DIN 6350, Bison-Poland
• Flanşă cu 4 bacuri independente Ø500 mm, tip 4334-500/8 DIN55027, Bison-Poland
• Flanşă cu 4 bacuri independente Ø480 mm, Cam-lock spindle nose, ZMM Sliven
• Flanşă fără bacuri Ø480 mm,
• Linetă mobilă Ø5- Ø200 mm
• Linetă fixă, dimensiuni mici Ø15- Ø200 mm
• Linetă fixă,dimensiuni mari Ø180- Ø340 mm
. Set role linete
• Dispozitiv strunjire inclinată ± 10⁰ x 450mm
• Limitator deplasare longitudinală
• Cititor filete
• Flanşă de antrenare 300/N8 mm/con morse
• Set bride flanşă de antrenare 20;30;40;50;60;80;100 mm
• Vârf rotativ con morse M5
• Mandrină cu dorn con morse 20
• Pedala stop L- 1000…….5000 mm
• Catalog piese de schimb
*Configuratia strungului cu optionale este stabilita de catre client.
Exemple piese de schimb:
  • Disponibilitate: În Stoc
Sună acum
Etichete: Strung universal cu control turatie variabil C11MTS2000 11 kW