Strung universal SPX-1205V
                            Strung universal SPX-1205V
Date tehnice Strung universal SPX-1205V
Lungimea maxima a piesei 0 - 1.000 mm
lnaltimea centrelor 205 mm
Diametrul de strunjire peste batiu 380 mm
Diametrul de strunjire peste suport 255 mm
Diametrul de strunjire fara punte batiu 580 mm
Cursa azei Z1 140 mm
Lungimea ghidaj amovibil 190 mm
Latimea batiului 250 mm
Interval de pivotare a saniei superioare ± 45 grade
Cursa axei X 210 mm
Gama de turatie Mic: 30 - 550 rpm
Mare: 550 - 3.000 rpm
Prindere ax principal  Camlock D1-6 / MT6
Avans axa X 0,025-0,85 mm/U
Avans axa Z 0,05-1,7 mm/U
Filetare metric (39) 0,2-14 mm
Filetare diametral (21) 8-44 DP
Filetare modul (18) 0,3 -3,5 mm
Filetare Whitworth (45) 2-72 TPI
Diametrul papusii mobile 50 mm
Conul papusii mobile MT4
Cursa pinolei 120 mm
Reglarea pinolei papusii mobile pentru ± 13 mm
strunjire conica
Puterea motorului de la antrenarea principala 5,5 kW / 400Vm
Dotare standard:
• Indicator digital de pozitie pentru 3 axe
• Universal cu 3 bacuri, Ø 200 mm
• Universal cu 4 bacuri Ø 250 mm
• Plansaiba Ø 350 mm