Strung universal profesional SPFX-1500P
Date tehnice
Putere motor electric 5500 W
Distanta intre varfuri 1500 mm
Tensiune 400 V
Diametrul max. peste ghidaje batiu 460 mm
Diametrul max. fara batiul demontabil 690 mm
Diametrul max. peste sania transversala 273 mm
Lungime de prelucrare in locas punte 82 mm
Conul axului ME 90
Conul pinolei Mk IV
Cursa pinola 120 mm
Turatii 25-2000 min.ֿ¹
Trepte de viteza 12
Filet metric  0,1- 14 mm (41 tr.)
Filet toli 2-112/1" (60 trepte)
Filete modul 0,25 - 10 (20 tr.) 0,1 - 7 ( 34 tr.)
Filete DP 3 - 96 DPI (37 tr.) 4 - 112 DP (50 tr.)
Gama de avansuri longitudinale 0,031 - 1,7 mm./rot
Gama de avansuri transversale 0,014 - 0,784 mm/rot
Dimensiuni masina 2 720 x 1 040 x 1 340 mm