Strung universal greu CU1410RD4000
Date tehnice
Distanta intre varfuri 4000 mm
Capacitati
Inaltimea la varfuri 705 mm
Diametrul max. peste ghidaje batiu 1410 mm
Diametrul max. peste sania transversala 1000 mm
Diametrul max. in locas punte 800 mm
Arbore principal
Capul arborelui principa conf. DIN55027 A15
Alezajul arborelui principal Ø 205 mm
Numarul treptelor de turatii infinit variabile in 4 sub-game
Domeniul de turatii 1,5 - 8; 5 - 31; 20 - 125; 80 - 500 rpm
Avansuri
Numar de avansuri 160
Gama de avansuri longitudinale 0,032 - 38,9 mm/rot
Gama de avansuri transversale 0,016 - 19,45 mm/rot
Longitudinal rapid traverse 3800 mm/min
Transversal rapid traverse 1900 mm/min
Filete
Number de filete 80
Gama de filete metric 0,5 - 480 mm
Gama de filete inch 60 - 1/16 Tpi
Gama de filete Module 0,125 - 120 Module
Gama de filete DP 240 - 1/4 DP
Deplasari sanii si portcutit
Cursa sanie transversala 720 mm
Cursa sanie portcutit 300 mm
Papusa mobila, motorizata
Diametrul pinolei papusii mobile 200 mm
Cursa pinola 300 mm
Conicitatea pinolei Morse 7
Greutate maxima piesa
In universal 1000 kg
In universal si varful rotativ 7000 kg
In universal, lineta fixa si varful rotativ 12000 kg
In universal, 2 linete fixe si varful rotativ 14000 kg
Motoare
Motor principal 45 kW
Motor rapid carucior 2,2 kW
Nivel max. de zgomot, conf. DIN 45635 85 dB(A)
Geometrie si precizie strung Conform DIN 8607
Dotare standard
• Panou de comanda
• Sistem de racire
• Lampa de iluminat local
• Dispozitiv de avans rapid pe 2 axe
• Flansa pentru universal 1000 mm
• Aparatoare spate
• Aparatoare universal
• Aparatoare portcutit
• Curele V=8 buc (tip B/17 DIN2215)
• Flansa spate universal DIN 6350, Ø630 mm