Strung universal profesional SPFX-2000PH
Date tehnice
Putere motor electric 7500 W
Distanta intre varfuri 2000 mm
Tensiune 400 V
Diametrul max. peste ghidaje batiu 600 mm
Diametrul max. fara batiul demontabil 835 mm
Diametrul max. peste sania transversala 399 mm
Lungime de prelucrare in locas punte 218 mm
Alezajul arborelui principal 82 mm
Conul axului ME 90
Conul pinolei Mk IV
Cursa pinola 180 mm
Turatii 20-1600 min.ֿ¹
Trepte de viteza 12
Filet metric  0,25 - 7 mm(24 tr.)
Filet toli 2-112/1" (50 trepte)
Filete modul 0,25 - 10 (20 tr.) 0,25 - 14 (34 tr.)
Filete DP 3 - 96 DPI (37 tr.) 4 - 112 DP (50 tr.)
Gama de avansuri longitudinale 0,031 - 0,85 mm./rot
Gama de avansuri transversale 0,01 - 0,286 mm/rot
Dimensiuni masina 2 900 x 1 250 x 1 350 mm