Strung pentru metal T069/400V
Diametrul max. peste ghidaje batiu 380 mm
Distanta intre varfuri 1000 mm
Inaltimea la varfuri 190 mm
Diametrul max. peste sania transversala 225 mm
Diametrul max. fara batiul demontabil 503 mm
Alezajul arborelui principal 52 mm
Prindere universal Camlock D1-5
Con ax MT 6
Con pinola MT4
Turatii ax principal 70 ÷ 2000 rpm
Filet metric 0,4 ÷ 7 mm
Filet inch 4 ÷ 56 TPI
Gama de avansuri longitudinale 0,052 ÷ 1,392 mm/rev
Gama de avansuri transversale 0,014 ÷ 0,380 mm/rev
Putere motor electric 1,5 kW
Tensiune 400V, 50Hz
Dimensiuni (L x l x h) 1930 x 760 x 1600h mm
Greutate 650 kg
Dotare standard:
Universal autocentrat cu 3+3 bacuri Ø 200 mm
Universalul cu 4 bacuri independente reversibile Ø 200 mm
Bucsa reductie MT 6/4
Flansa Ø 320 mm