Strung universal CU5002000
                            Strung universal CU5002000
Date tehnice
Producator ZMM Sliven, Bulgaria.
Specificatie tehnica standard, strung universal CU500:
(conform fisa tehnica producator)
Capacitati strunjireCU5002000Arbore principalCutia de vitezeAvansuriFilete CarucioarePapusa mobila
Inaltimea de la ghidaje batiu la varfuri mm 245
Diametrul peste ghidaje batiu mm 500
Diametrul peste sania transv, la vf. cutitului mm 300
Diametrul in locas punte- numai pt. DBC 1000 mm mm 670
Latimea peste ghidaje batiu mm 360
Distanta intre varfuri mm 2000
Capul arborelui principal conf. DIN 55027 No 8
Alezaj arbore principal mm 62
Con alezaj arbore Morse 80
Trepte ax principal tr. 21
Turatii arbore principal rot/min 20 – 2000
Putere motor principal kw 7,5 (optional 11)
Numar de avansuri   120
Gama de avansuri longitudinal mm/rev 0,04 – 12
Gama de avansuri transversal mm/rev  0,02 – 6
Gama de filete DP  DP 240 – 1
Cursa sanie transversala mm   250
Cursa sanie superioara, portcutit mm 130
Diametru pinola papusa mobila mm   70
Conicitatea pinolei Morse No.5
Cursa pinola mm   180
Greutate strung standard, fara optionale kg 2630
Dimensiuni gabarit strung Lxlxh, standard, fara optionale mm 3435x1185x1304 mm
Dotare strung standard:
• Panou de comandă • Sistem de răcire • Lampă de iluminat local • Dispozitiv de avans rapid pe 2 axe • Flanşă pentru universal Ø250 mm, DIN 6350 • Aparatoare spate • Aparatoare universal • Aparatoare portcuţit • Curele V=4 buc • Set roti dinţate de schimb • Şuruburi reglare orizontalitate • Vârf fix de fixare • Dorn de adaptare • Suport portcuţit – 4 poziţii • Limitator cursă longitudinală • Manetă fixare rapidă păpuşă mobila • Set scule • Palet şi ambalaj - folie • Manual de utilizare
Dotari optionale strung:
O gama foarte larga de dotari optionale mecanice, din produtia ZMM sau Bison Polonia.
• Afisaj cote 2-3 axe, Newall-England DP 700
• Ghidaj-pat demontabil
• Universal cu 3 bacuri Ø250 mm, typ 3204/DIN 6350, Bison-Poland
• Flanşă cu 4 bacuri independente Ø500 mm, tip 4334, DIN55027 Bison-Poland
• Flanşă cu 4 bacuri independente Ø480 mm, Cam-lock spindle nose, ZMM Sliven
• Flanşă fără bacuri Ø480 MM DIN 55027 si Cam-lock spindle nose, ZMM Sliven
• Linetă mobilă Ø15- Ø200 mm
• Set role linete
• Linetă fixă, dimensiuni mici Ø 15- Ø160 mm
• Set role linete
• Linetă fixă, dimensiuni mari Ø 140- Ø280 mm
• Dispozitiv strunjire inclinată ± 10⁰ x 400mm
• Set bride flanşă de antrenare 20;30;40;50;60;80;100 mm